هیچ وقت از مغفرت الهی نباید مأیوس و ناامید شد.

فرمایشات حضرت مولانا مطهری (حفظه‌الله) در جلسه اساتید حوزه علمیه احناف خواف در تاریخ دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
موضوع: هیچ وقت از مغفرت الهی نباید مأیوس و ناامید شد.

  • حضرت علی(رض) یک مرتبه فردی را مشاهده کرد که به خاطر کثرت گناهانش، از رحمت الهی مایوس شده بود، به همین دلیل به او فرمود: رحمت الهی از گناهان تو بسیار بزرگ‌تر و بیش‌تر است، پس از رحمت الهی مأیوس نباش.
  • خدای تعالی به حضرت داوود(ع) وحی فرمود: ای داوود، من را دوست خودت قرار بده و درخت محبت من را در دل بندگانم بکار. حضرت داوود سؤال نمود: چگونه این کار را انجام دهم؟ خداوند متعال فرمود: راهش این است که فضل و کرم من را به بندگانم یادآوری نمایی، زیرا بندگانم غیر از خیر و نیکی هیچ چیز دیگری از من ندیده‌اند.
  • یحیی بن اکثم(رحمه‌الله) را فردی در خواب ملاقات نمود و از او سؤال کرد که خداوند متعال با تو چگونه برخورد کرد؟ او جواب داد: خداوند متعال من را برای حساب و کتاب احضار نمود و شروع به سؤال کردن از من نمود و اعمال من را مورد بازخواست قرار داد و گناهانم را به من یادآوری نمود. در این لحظه خوف و هراس بر من غالب شد، ولی به خداوند متعال عرض کردم: خدایا خبر این رفتارِ شما به من نرسیده بود، بلکه خبری دیگر از جانب شما به من رسیده بود. خداوند متعال فرمود: چه خبری از من به تو رسیده بود؟ او گفت: حدیث قدسی با سند عبدالرزاق از معمر از زهری از حضرت انس(رض) از رسول خدا(ص) از حضرت جبرئیل(ع) به من رسیده بود که شما گفته بودید: من طبق گمان بنده‌ام که به من دارد، با او برخورد خواهم کرد، به همین دلیل چون رحمت و شفقت شما در دلم بود، احساس کردم که شما بر من رحم خواهید نمود. خداوند متعال فرمود: جبرئیل، پیامبرم(ص)، انس، زهری، معمر و عبدالرزاق همگی راست گفته‌اند و این حدیث صحیح است. بعد از آن خداوند متعال فرمود: ای یحیی برو، من هم بر تو رحم کردم. یحیی می‌گوید: بعد از این فرمایش رب‌العالمین، بهترین لباس را آورده و بر تن من پوشاندند و سپس ملائکه با بهترین اعزاز و اکرام من را بدرقه نمودند و بهترین خوشبویی‌ای که تا آن وقت به مشامم نرسیده بود را برایم آوردند.
  • رئیس مجمع فقهی اهل سنت خراسان رضوی در آخر توصیه نمودند: در مورد رحمت و مغفرت الهی لازم است که همگی ما از رحمت و مغفرت الهی ناامید نباشیم و دیگران را نیز ناامید نکنیم، بلکه باید دیگران را به امیدواری به رحمت و مغفرت خداوندی توصیه نماییم. محمد مکفی رودی
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper