متاسفانه تا به‌حال زیان و ضرر معدن از نفعش برای مردم این منطقه بیشتر بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، در مورخه ۹ تیرماه ۹۹، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر احمدپور، نماینده‌ی مردم شهرستان‌های خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، در محل دفتر حوزه علمیه احناف خواف با حضرت مولانا مطهری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، حضرت مولانا مطهری ضمن ایراد سلام و تبریک مجدد نسبت به انتخاب ایشان، توفیق بیشتر و خدمت به نظام اسلامی، کشور و حوزه انتخابیه را آرزو کردند.

ایشان فرمودند: مجلس، جایگاهی است که یک نماینده می‌تواند به صورت‌های مختلف برای کشور و حوزه انتخابیه خود مفید باشد.
ایشان افزودند: زندگی دنیا سپری می‌شود و ماندگار نیست و در نزد خداوند کسی ارزشمندتر است که برای مردم مفیدتر باشد و با توجه به اینکه حضرتعالی اهل علم هستید و در کسوت روحانیت می‌باشید، ان‌شاءالله بهتر می‌توانید مسائل و درد مردم را درک کنید و بیشتر به فکر مردم این منطقه باشید.

مدیریت حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان کردند: خداوند برای مردم این منطقه، نعمت معدن سنگ آهن را عنایت فرموده است که متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های انجام شده، زیان و تبعات معدن از قبیل تلفات جاده‌ای، افت آب‌های زیرزمینی و محیط زیست، از منفعتش برای مردم این منطقه بیشتر بوده است که خصوصاً این امر برای مردم شریف شهر سنگان بیشتر ملموس می‌باشد.
ایشان تاکید کردند: با وجود این سرمایه خدادادی، باید سهمی برای مردم منطقه اختصاص داده شود و طبق قاعده فقهی "الغنم بالغرم یا الاقرب فالاقرب" کسی که ضرر و زیان به او می‌رسد در منافع در اولویت است.

مولانا مطهری فرمودند: مقام معظم رهبری تأکید بر عدم تبعیض و اجرای عدالت دارند؛ لذا با توجه به اوضاع وخیم معیشتی مردم و شیوع ویروس کرونا که مشکلات عدیده‌ای برای مردم به وجود آورده است، لذا مشکلات منطقه باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

ریاست نشست فقهی اهل سنت خراسان یادآور شدند: در بحث تعریض جاده، ضمن اینکه کلنگ‌زنی شده است اما متاسفانه با توجه به افزایش عبور و مرور تریلی‌ها، هنوز مردم از نعمت جاده‌ای خوب بهره‌مند نشده‌اند. همچنین  می‌طلبد از نیروهای بومی بیشتر استفاده شود و در صورت نبود نیروی بومی، از افراد غیر بومی استفاده شود.

مولانا مطهری در پایان فرمودند: وجود مشاوران خوب بسیار حائز اهمیت است؛ لذا امیدواریم با انتخاب مشاورین خوب که یار و همکار شما باشند به موفقیت‌های بالایی نایل خواهید گردید و حتماً انشاءالله دعای خیر مردم منطقه بدرقه راهتان خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper