صداوسیما به عنوان رسانه ملی، اهل سنت را نادیده گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولانا حبیب‌الرحمن مطهری - مدیریت حوزه علمیه احناف خواف - به مناسبت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار، ضمن تقدیر از خبرنگاران شهرستان خواف عنوان کردند: خداوند متعال در آیه "ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ" به قلم قسم یاد کرده است که اهمیت آن را می‌رساند؛ زیرا به وسیله قلم همانطور که می‌شود ارزش‌ها، خوبی‌ها و حتی اسلام را نشر داد، می‌توان زشتی‌ها و منکرات را هم منعکس کرد.

  • ایشان افزودند: از ویژگی‌های یک خبرنگار و اهل قلم این است که باید اهل تقوا باشد تا مطلبی جز حقیقت بیان نکند و البته از سلامت نفس نیز برخوردار باشد تا با تهدید و ترغیب، دست از بیان حقایق بر ندارد و در مسیر حق، راسخ و استوار باشد.
  • مولانا مطهری در ادامه، سومین ویژگی اهل قلم را تخصص دانستند و خاطرنشان کردند: خبرنگاران باید از تخصص و تجارب حرفه‌ای برخوردار باشند تا بتوانند طبق رسالت خویش، اخبار را به صورت صحیح منعکس کنند و مطلبی خلاف واقعیت به مردم القا نکنند تا فاجعه به بار نیاید.
  • ایشان تصریح کردند: صداوسیما به‌عنوان رسانه‌ی ملی به وظیفه خود درست عمل نکرده و مناسبت‌ها و مراسمات ویژه اهل سنت را تحت پوشش قرار نمی‌دهد که این خلاف عدالت اسلامی است؛ زیرا اهل سنت هم جزو ملت ایران هستند که متاسفانه در صداوسیما سهمی ندارند.
  • ریاست مجمع فقهی اهل سنت خراسان ضمن تشکر از کانال‌هایی که توسط خبرنگاران در فضای مجازی به انتشار مطالب دینی و مطالبات مردمی می‌پردازند عنوان کردند: با ظهور فضای مجازی و دسترسی آسان آن برای همگان، یک فرصت مناسب برای انعکاس اخبار به صورت گسترده فراهم شده‌ است.
  • مدیر حوزه علمیه احناف خواف همچنین از برخورد نادرست با خبرنگاران اظهار تاسف و گلایه کردند و این را برخلاف اخلاق اسلامی دانستند، زیرا وظیفه خبرنگار، رساندن خبر صحیح و واقعی است و نباید در این مسیر موانعی برای او ایجاد شود.
  • ایشان در پایان ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار، یاد و خاطره مرحوم عبدالواحد بی‌نیاز خبرنگار باسابقه‌ی خواف که چندی پیش وفات کرده‌ است را گرامی داشتند و فرمودند: خداوند توفیق عنایت کند تا همیشه در مسیر حق و حقیقت گام بردارید و به نحو احسن به وظیفه خود عمل کنید.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر خود را با ما در میان بگذارید

پر کردن موارد ستاره‌دار، الزامی است.

 كليه حقوق براي پايگاه اطلاع‌رساني حوزه علميه احناف خواف محفوظ است © 2017 میلادي - 1396 هجری شمسی

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper