پرسش و پاسخ شرعی

آخرین بروز رسانی 92/05/02

مربوط به موضوع گوناگون و مسائل بانکی

به صفحه تلگرام ما بپیوندید

تقويم اهل سنت شمس مطهر

کانال احناف خواف در آپارات

اشتراک ویدئوهای ما در آپارات

هم‌اکنون بسیج نقشی فراتر از گذشته دارد و در جهان به عنوان یک الگو مطرح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، آقای سرهنگ نطاق - فرمانده محترم سپاه پاسداران شهرستان خواف - در مراسم نمازجمعه (۳ آذرماه ۹۶) اهل سنت خواف، پیرامون بسیج و اهداف آن به ایراد سخن پرداخت. 
ایشان اظهار داشت:


سنگ‌بنای بسیج بر حکم جهادی استوار است؛ جهادی که مبتنی بر پایداری است نه تهاجمی. بررسی‌ها و وقایع تاریخی در سراسر جهان بیانگر این است که هر گاه حکومتی با پشتوانه مردمی برقرار باشد نه تنها به راحتی با مشکلات مقابله می‌کند، بلکه حضور مردم در صحنه و پشتیبانی از حکومت می‌تواند بقا و حیات آن جامعه را تضمین کند. 
وی افزود: دستیابی به این ویژگی بزرگ، یعنی برخورداری از حمایت مردمی در گرو رهبری صحیح و هدایت درست مردم در جهت رسیدن به هدف نهایی‌ست. 
سرهنگ نطاق خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ تغییر بنیادی در ساختار حکومتی ایران ایجاد شد. همزمان با این تغییرات، نهادهای انقلابی یکی پس از دیگری پا به عرصه حضور گذاشت. از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج مستضعفين، کمیته امداد، جهاد سازندگی، نهضت سواد آموزی که مهم‌ترین آن، بسیج مستضعفين است. امام خمینی در سال ۵۸ فرمان تشکیل بسیج مستضعفين را صادر فرمود. 
ایشان ادامه داد: هم‌اکنون بسیج نقشی فراتر از گذشته دارد و در جهان به عنوان یک الگو مطرح می‌شود. این تحلیل‌ها اگرچه با ناخشنودی و بی‌میلی صاحب‌نظران غربی همراه است و عمده آنها نسبت به گذشته با نقش بسیج در نظام جمهوری اسلامی مخالف هستند، اما روندهای جدید تا آنجا ظهور یافته که از نگاه این اندیشکده‌ها غافل نمانده است. 
وی افزود: تحولات اخیر منطقه‌ای و تهدیدهای فراوانی که از سوی نیروهای تروریستی در منطقه متوجه کشورها گشته، سبب شده است تا الگوی قدرت نظامی و اجتماعی بسیج در منطقه منتشر شود. درحال حاضر بسیاری از کشورهای اسلامی منطقه به منظور دفاع از خویش الگوی بسیج ایران را در کشورهای خویش پیاده می‌کنند.
ایشان اظهار داشت: در گزارشی که مرکز دفاع آمریکا و سایر مراکز اطلاعاتی غرب در ارتباط با ساختار سايبری ایران منتشر کرده، از بسیج به عنوان یکی از مهم‌ترین نیروها در دفاع سايبری ایران یاد کرده است. هم‌اکنون بسیاری از اعضای مقاومت بسیج، نسل‌های جوان انقلاب اسلامی هستند که توانسته‌اند با یادگیری مهارت‌های مختلف نقش بارزی در مقابله با تهدیدها داشته باشند.
ایشان در ادامه به موضوع گروه داعش اشاره کرد و افزود: بیست و یک کشور به داعش کمک می‌کردند و جدیدترین امکانات و وسایل را در اختیارشان قرار می‌دادند. آنها مردم را به شهادت رسانده و بچه‌ها را یتیم می‌کردند و به نوامیس مسلمانان تجاوز می‌کردند. داعش محصول پروژه‌ای به نام لانه زنبور در غرب است.
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان خواف عملکرد بسیج در زمینه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با تاکید مقام معظم رهبری بر خود لازم دانستیم تا با رویکرد جدید موضوع توانمندسازی و ترویج اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و محروم، بالغ بر سه و نیم میلیارد تومان به بسیجیان در عرصه‌های مختلف پرداخت نمائیم و در بحث علمی‌کردن کشاورزی به همت رئیس محترم جهاد کشاورزی و کانون مهندسی بسیج سپاه، آموزش‌های لازم را انجام دهیم.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 4 آذر ماه، 1396 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 سعادت تحقق نمی یابد مگر با ایمان و توکل به خدا  [ شنبه، 23 ارديبهشت ماه، 1391 ] 1162 مشاهده
 هر انسانی باید از دنیای خود برای آخرتش توشه ای بردارد  [ يكشنبه، 15 فروردين ماه، 1395 ] 562 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب